Przejdź do głównej zawartości

Recenzja dla Wydawnictwa MUZA „Przyszła TY. Jak skutecznie kształtować swoje życie” Brian David Johnson


 "PRZYSZŁA TY. Jak skutecznie kształtować swoje życie." 

Brian David Johnson 

Wydawca MUZA 

Data premiery: 2022-04-13

Przekład: Anna Czajkowska 


Recenzja dla Wydawnictwa MUZA „Przyszła TY. Jak skutecznie kształtować swoje życie” Brian David  Johnson

 

Któż z nas nie chciałby być szczęśliwy? Któż z nas nie chciałby spełnić wszystkich swoich marzeń? Któż nie chciałby mieć pracy marzeń? Któż nie chciałby być bogaty? Tylko jak to zrobić? Jak ustalić czego ja tak naprawdę chcę? I jak to osiągnąć?

Te i inne pytania rodzą się w głowach wszystkich ludzi i  czy się chcemy do tego przyznać czy też nie, nic tego nie zmieni. Codziennie zmierzamy się z naszym życiem, szukając odpowiedzi raz na jedno pytanie, a już za chwilę na inne, w podążaniu do naszej wymarzonej przyszłości.  

Autor tej książki podpowiada nam jak to zrobić. Podchodzi do tematu niezwykle profesjonalnie, z wyczuciem i rozeznaniem bazując na swoim ogromnym doświadczeniu stratega i prognosty przyszłości podpowiada jak zbudować naszą przyszłość.  

 Wplecione w dialogi, formułki i ciekawe przykłady z życia wzięte, pomagają Czytelnikowi lepiej zidentyfikować się z główną postacią poszczególnych przytaczanych historii i przeniknąć w sposób jej obecnego myślenia, ukazując różnicę jak myśleć powinna.

Bo najważniejszym z pierwszych kroków, o których mówi autor, jest równowaga pomiędzy różnymi pragnieniami a ideami. Bo przecież żaden z przewidzianych wariantów naszej przyszłości nie będzie w stu procentach prawdziwy. To my sami codziennie, dzień po dniu kreujemy w naszym życiu naszą przyszłość. I to tylko od nas zależy jaka ona będzie.

Nikt nie odrobi tej lekcji za nas. To my sami, musimy wkraczać w każdy kolejny nasz dzień z głową dumnie podniesiona do góry, z jasno wyznaczonym celem i do niego podążać. Krok po kroku. Konsekwentnie i codziennie. Jak już osiągniemy nasz cel, stawiamy sobie kolejne i tak ten proces życiem zwany trwa. Bo nasza przyszłość wymaga od nas pracy i całkowitego poświęcenia. Autor przez całą książkę zwraca nam uwagę, na proces powracania do przeszłości, z której czerpiemy nauki. Jest to bardzo ważny proces w naszym życiu, bo przecież wszyscy wiemy, iż nie należy tkwić w przeszłości à ta już minęła. Nie należy również żyć tylko w przyszłości à tej jeszcze nie ma. A życie tu i teraz? Czy to jest sposób?

Jak to zrobić, jak połączyć i jak właściwie rozumieć utarte slogany? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udziela znany futurysta Brian David Johnson.

Często to strach przed nieznanym i poczucie bezsilności jest jedynym mechanizmem, który hamuje nasz rozwój. Tkwimy w fałszywym przekonaniu, że przyszłość jest raz na zawsze ustalona. Tymczasem nic bardziej mylnego. To my sami kreujemy naszą przyszłość.

BDJ ( pseudonim autora, który często pojawia się w książce ) mówi nam również o swoich lękach. Mówi o niszczącym nas nieładzie informacyjnym, tym wszechobecnym i wszystkim nam znanym. Ale to nie on przeraża go najbardziej. Jego przeraża  nasza bezczynność względem niego. Przeraża go to, jak ludzie widząc nadchodzącą przyszłość nie robią nic aby temu przeciwdziałać, aby jej zapobiec. Oni wręcz biegną w jej kierunku i popychają w jej kierunku jeszcze innych. To właśnie ta beztroska i okrucieństwo przeraża autora.

Dużo miejsca BDJ poświęca na omówienie różnych rodzajów lęków. Udziela porad jak się ich pozbyć. Nie mówi tutaj absolutnie o fobiach, które wymagają leczenia klinicznego i tylko jako takie mogą być prawidłowo prowadzone przez lekarzy specjalistów w danej dziedzinie i zgodnie ze specjalizacją.

Pamiętajmy, aby myśląc o naszej przyszłości zawsze w centrum uwagi stawiać ludzi i ich dobro ogólne. Musimy wierzyć w lepszą przyszłość dla wszystkich ludzi na naszej planecie. W obliczu ogólnie panujących mrocznych i przytłaczających nas z każdej strony wizji przyszłości, głos BDJ jest bardzo ważnym głosem.

Nikt z nas w pojedynkę nie zmieni świata, ale  każdy z nas może przecież go   zmienić o kilka procent. A tym samym dołożyć swoją małą cegiełkę do jego przemiany; ratując tym samym  życie naszej planety i życie ludzi na niej, a tym samym siebie i swoich bliskich.

Mamy przecież tyle możliwości, wystarczy się rozejrzeć.  

I o tym mówi ta książka. Bardzo ciekawy głos i polecam każdemu, kto pragnie dobra dla nas wszystkich żyjących tu na Ziemi.

 

Wydawnictwu MUZA dziękuję za egzemplarz recenzencki.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Tatra Premium Magazine - wywiad

Artykuł: "Pasja czytania (i pisania)" (wywiad udzielony przez Mariolę Sternahl dla Tatra Premium Magazine) Publikacja: Tatra Premium Magazine, numer 01/2019, str.96-97

"Sonderfuehrer w Warszawie" autor Dietmar Martin Apel, przekład Mariola Sternahl, Wydawnictwo BELLONA

"Sonderfuehrer w Warszawie" Autor: Dietmar Martin Apel Wydawnictwo: BELLONA Data premiery: 2018-05-17 Przekład:  Mariola Sternahl  Wielowątkowa powieść historyczna o niemieckich naukowcach zmobilizowanych do Wehrmachtu i wysłanych do okupowanej Warszawy. "Warszawa, noc niemieckiej okupacji. Żydów spędzają do getta, na ulicach nazistowski terror i wszechobecny strach. Strach, który jednych paraliżuje i skłonni są do każdej podłości, ale innych pobudza do czynu, do sprzeciwu, do w alki. W takiej scenerii do Warszawy przybywa z Rzeszy trzech naukowców; entomologów, zmobilizowanych do Wehrmachtu. Nikt im nie wyjaśnił, w jakim celu jadą do okupowanej Polski. Na czym tak naprawdę polega ich zadanie? Nad czym mają pracować w tajnym laboratorium? Wstrząsający obraz polskich realiów wojennych oczami niemieckiego autora. W tle polskie Podziemie, zagłada ludności żydowskiej - i jako punkt kulminacyjny - Powstanie 1944 roku."    Fragmenty: "Panów

Recenzja powieści "Kiedy miłość była zbrodnią" Joanny Krupińskiej-Trzebiatowskiej

 "Kiedy miłość była zbrodnią" Autorka: Joanna Krupińska - Trzebiatowska  Wydawnictwo:  Premiera: 2023-06-23    Recenzja powieści "Kiedy miłość była zbrodnią"  Joanny Krupińskiej-Trzebiatowskiej  Najnowsza powieść Joanny Krupińskiej - Trzebiatowskiej, to kolejna książka, w bogatym dorobku literackim tej autorki,   a natrafimy   w nim nie tylko na ciekawe powieści, ale również na   ambitne   tomiki   wierszy. Jest to powieść historyczna, która idealnie wkomponowała się w   kanon jakże dzisiaj popularnej literatury   obozowej i wojennej.   Proza poruszająca nie   tylko tematykę II Wojny Światowej, ale również   czasu   „po” tym traumatycznym okresie.   Czasu rozliczeń , w który zaangażowane były jednostki wojskowe i wywiadowcze z wielu krajów. Okres w historii   trwający wiele lat, a   pozostawiający za sobą dramaty wielu rozbitych rodzin, osamotnionych dzieci, rodziców oraz tragedii rodzinnych   rozgrywających   się w wielu przyszłych pokoleniach, po akty najw