Przejdź do głównej zawartości

Recenzja dla Wydawnictwa SZELEST "Za zielonymi drzwiami" Kamili Majewskiej


"Za zielonymi drzwiami"

 Autorka: Kamila Majewska 

Wydawnictwo SZELEST 

Data premiery:  2022-01-26

Recenzuje CLAUDIA Recenzja dla Wydawnictwa SZELEST "Za zielonymi drzwiami" Kamili Majewskiej 


Debiutancka powieść ,,Za zielonymi drzwiami ‘’ Kamili Majewskiej to lekka, ale bardzo wciągająca i dająca do myślenia  lektura. Książka ta porusza bardzo ważne aspekty życiowe takie, jak miłość, przyjaźń oraz wpływ wychowania rodziców na dorosłe życie dzieci.  Od głównej bohaterki Anny możemy się wiele nauczyć w kwestii przewartościowania swojego życia.

Anna jest bardzo mądrą, pracowitą oraz ambitną kobietą sukcesu. Dzięki tym cechom udało jej się wspiąć wysoko po szczeblach kariery i stać się prawą ręką swojego szefa Kazimierza. Ich relacja oprócz kwestii zawodowych opiera się także na szczerej przyjaźni , przypomina nawet  nieco więzi ojca z córką.

Anna żyła w  świecie, w którym najważniejsza była kariera, ale lubiła swoje życie w wielkomiejskim pędzie. Jednak nagle, po śmierci jej szefa Kazimierza wszystko się zmieniło; otrzymała spadek, który całkowicie zaburzył jej dotychczasowy spokój.  Kazimierz w spadku pozostawił jej wybór:  przejęcie jego stanowiska i pozostanie szefową dużej firmy lub… przejęcie pokaźnego gospodarstwa na wsi, wśród pięknych krajobrazów, ze stadniną koni oraz przystojnym pracownikiem Piotrkiem, który zajmuje się gospodarstwem.

Anna postawiona przed trudnym wyborem ma kilka tygodni czasu na decyzję. Przechodzi przez trudny czas,  ale dzięki temu udaje jej się dostrzec ważne aspekty życia, o których wcześniej nie myślała.  

Jak potoczą się losy Anny? Czy wybierze zarządzanie dużą firmą, życie w wielkim mieście, z wszystkimi jego udogodnieniami ale w ciągłym biegu i brakiem czasu na cokolwiek poza pracą? Czy też postanowi zmienić swoje życie i przejąć gospodarstwo Kazimierza? A może los ma dla niej całkowicie inny plan? Warto przeczytać aby się tego dowiedzieć.

Książkę przeczytałam w mgnieniu oka, z ciekawością przewracając kolejne kartki. W lekturze tej znajdziemy wiele zabawnych fragmentów, niektóre też bardzo wzruszają. Zaciekawiły mnie także opisy natury oraz fragmenty opisujące konie.  Na dodatek książka ma przepiękną okładkę, która bardzo pobudza wyobraźnię i  nawiązuje do głównego wątku  ,,co znajduje się za zielonymi drzwiami?’’.

Podsumowując, cieszę się, że mogłam wejść do świata Ani i potowarzyszyć jej w ważnych życiowych wyborach. Jeśli szukacie lekkiej ale bardzo wciągającej lektury na wakacyjne wieczory to gorąco polecam tę pozycję!  Z chęcią również sięgnę po kolejne książki  autorki Kamili Majewskiej.

 

 

 

 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Sonderfuehrer w Warszawie" autor Dietmar Martin Apel, przekład Mariola Sternahl, Wydawnictwo BELLONA

"Sonderfuehrer w Warszawie" Autor: Dietmar Martin Apel Wydawnictwo: BELLONA Data premiery: 2018-05-17 Przekład:  Mariola Sternahl  Wielowątkowa powieść historyczna o niemieckich naukowcach zmobilizowanych do Wehrmachtu i wysłanych do okupowanej Warszawy. "Warszawa, noc niemieckiej okupacji. Żydów spędzają do getta, na ulicach nazistowski terror i wszechobecny strach. Strach, który jednych paraliżuje i skłonni są do każdej podłości, ale innych pobudza do czynu, do sprzeciwu, do w alki. W takiej scenerii do Warszawy przybywa z Rzeszy trzech naukowców; entomologów, zmobilizowanych do Wehrmachtu. Nikt im nie wyjaśnił, w jakim celu jadą do okupowanej Polski. Na czym tak naprawdę polega ich zadanie? Nad czym mają pracować w tajnym laboratorium? Wstrząsający obraz polskich realiów wojennych oczami niemieckiego autora. W tle polskie Podziemie, zagłada ludności żydowskiej - i jako punkt kulminacyjny - Powstanie 1944 roku."    Fragmenty: "Panów

Tatra Premium Magazine - wywiad

Artykuł: "Pasja czytania (i pisania)" (wywiad udzielony przez Mariolę Sternahl dla Tatra Premium Magazine) Publikacja: Tatra Premium Magazine, numer 01/2019, str.96-97

"Pokój motyli" Lucinda Riley

"Pokój motyli" Autorka: Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Data premiery: 2019-11-13  Przekład: Anna Esden-Tempska  Fragmenty: "To doświadczenie nauczyło ją pokory - do tej chwili nie rozumiała, czym jest depresja, uważała ją za słabość, ale w tym okropnym miesiącu po wyjeździe Nicka musiała przyznać, że to nie jest coś, z czego człowiek może się po prostu otrząsnąć, jak zawsze sądziła. Zdała sobie sprawę, że musi się czymś zająć, by nie myśleć stale o tym, jak bardzo tęskni za synami." "Tego dnia wchodziłam na górę i zjeżdżałam nieskończoną ilość razy. I to było najwspanialsze wspomnienie z mojego dzieciństwa, oczywiście nie licząc wypraw na motyle z tatą, ale o tym nie mogłam już myśleć, bo od razu zbierało mi się na płacz. "  " - Kiedy jest mi smutno - powiedziała, wręczając mi ten prezent - zaczynam kopać w ziemi i myślę, jakie cuda ona rodzi. To zawsze poprawia mi humor. Mam nadzieję, że z tobą będzie podobnie."  "Trag