Przejdź do głównej zawartości

Recenzja dla Wydawnictwa WAM "Szczęście w wielkim mieście" Katarzyny Olubińskiej


 

"Szczęście w wielkim mieście" 

Autorka: Katarzyna Olubińska

Wydawnictwo WAM 

Data premiery:  2022-03-09


Recenzja dla Wydawnictwa WAM "Szczęście w wielkim mieście" 
Katarzyny Olubińskiej

 

Ta niewielka książka jest zbiorem wywiadów z siedmioma wspaniałymi kobietami, które straciły radość życia,  ale odnalazły ją  w modlitwie i  dzięki modlitwie. Rozmowy przeplatane osobistą historią autorki oraz opisem jej bardzo znamiennej i głębokiej wyprawy do Medziugorie.  

Każda z tych kobiet ma zupełnie inną historię.  Łączą je jednak dwa aspekty: ogromny bagaż przeżyć oraz odnalezienie  sensu życia i szczęścia dzięki głębokiej wierze. To właśnie ona była ich podporą i siłą. Ważnym elementem w pozyskaniu i utrzymaniu  harmonii i stabilizacji życiowej drogi. Lektura ta jest niczym przewodnik po drodze do szczęścia. Prowadzi i podpowiada jak to zrobić. Czy podejmiemy ten prezent z zakurzonej i wyboistej drogi, którą podążamy, czy też nie, to zależy tylko od nas. To nasza decyzja. Bo tutaj na tej drodze, nikt nikogo do niczego nie zmusza i nie przekonuje. Tutaj mamy wolność wyboru, wolność oceny, a czy wybór był słuszny? To się okazuje z czasem. Czy warto podjąć ryzyko? Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Książka zdecydowanie warta przeczytania przez wszystkie kobiety (i nie tylko :)). Te które straciły nadzieję na lepsze jutro, te które poszukują sensu i tak bardzo pragną spełnienia życiowego.

Historia każdej z bohaterek jest  niezwykle inspirująca i każdy z nas może z niej wynieść naukę życiową. Udowadnia nam, że warto zawsze mieć nadzieję, a żadne wydarzenie w naszym życiu nie jest przypadkowe. Z każdej nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji można znaleźć wyjście. Nie możemy tylko stracić wiary w przyjście właśnie Boga, do nas z pomocą, z rozwiązaniem. To On jest właśnie naszym towarzyszem w podróży zwanej życiem.

„Szczęście  w wielkim mieście” , oprócz cudownej oprawy graficznej, opowiada autentyczne historie, stając się tym samym wyjątkową pozycją na rynku. Zdarzenia w nich opisane, choć brzmią nieprawdopodobnie, to wydarzyły się naprawdę, co daje do myślenia.  Uważam, że każdy znajdzie w nich choć fragment, który może wykorzystać w swoim życiu, jeśli czuje, że chce zmienić na lepsze własną rzeczywistość i pragnie zbliżyć się do Boga.

Polecam tę lekturę każdemu, kto czuje się przytłoczony codziennością, kto odczuwa lęk, komu brakuje wiary w siebie. Jeśli macie na siebie pomysł, lecz boicie się go zrealizować i przez to utknęliście w miejscu, to ta książka z pewnością doda Wam wiary. Pokazuje bowiem, że najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok do zmiany.  Jeśli już odważymy się go zrobić i z całego serca uwierzymy, że wszystko będzie dobrze, to prawdziwe szczęście szybko nadejdzie. Musimy tylko zaufać. 

 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Sonderfuehrer w Warszawie" autor Dietmar Martin Apel, przekład Mariola Sternahl, Wydawnictwo BELLONA

"Sonderfuehrer w Warszawie" Autor: Dietmar Martin Apel Wydawnictwo: BELLONA Data premiery: 2018-05-17 Przekład:  Mariola Sternahl  Wielowątkowa powieść historyczna o niemieckich naukowcach zmobilizowanych do Wehrmachtu i wysłanych do okupowanej Warszawy. "Warszawa, noc niemieckiej okupacji. Żydów spędzają do getta, na ulicach nazistowski terror i wszechobecny strach. Strach, który jednych paraliżuje i skłonni są do każdej podłości, ale innych pobudza do czynu, do sprzeciwu, do w alki. W takiej scenerii do Warszawy przybywa z Rzeszy trzech naukowców; entomologów, zmobilizowanych do Wehrmachtu. Nikt im nie wyjaśnił, w jakim celu jadą do okupowanej Polski. Na czym tak naprawdę polega ich zadanie? Nad czym mają pracować w tajnym laboratorium? Wstrząsający obraz polskich realiów wojennych oczami niemieckiego autora. W tle polskie Podziemie, zagłada ludności żydowskiej - i jako punkt kulminacyjny - Powstanie 1944 roku."    Fragmenty: "Panów

Tatra Premium Magazine - wywiad

Artykuł: "Pasja czytania (i pisania)" (wywiad udzielony przez Mariolę Sternahl dla Tatra Premium Magazine) Publikacja: Tatra Premium Magazine, numer 01/2019, str.96-97

"Pokój motyli" Lucinda Riley

"Pokój motyli" Autorka: Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Data premiery: 2019-11-13  Przekład: Anna Esden-Tempska  Fragmenty: "To doświadczenie nauczyło ją pokory - do tej chwili nie rozumiała, czym jest depresja, uważała ją za słabość, ale w tym okropnym miesiącu po wyjeździe Nicka musiała przyznać, że to nie jest coś, z czego człowiek może się po prostu otrząsnąć, jak zawsze sądziła. Zdała sobie sprawę, że musi się czymś zająć, by nie myśleć stale o tym, jak bardzo tęskni za synami." "Tego dnia wchodziłam na górę i zjeżdżałam nieskończoną ilość razy. I to było najwspanialsze wspomnienie z mojego dzieciństwa, oczywiście nie licząc wypraw na motyle z tatą, ale o tym nie mogłam już myśleć, bo od razu zbierało mi się na płacz. "  " - Kiedy jest mi smutno - powiedziała, wręczając mi ten prezent - zaczynam kopać w ziemi i myślę, jakie cuda ona rodzi. To zawsze poprawia mi humor. Mam nadzieję, że z tobą będzie podobnie."  "Trag