Przejdź do głównej zawartości

Recenzja dla Wydawnictwa WAM "Szczęście w wielkim mieście" Katarzyny Olubińskiej


 

"Szczęście w wielkim mieście" 

Autorka: Katarzyna Olubińska

Wydawnictwo WAM 

Data premiery:  2022-03-09


Recenzja dla Wydawnictwa WAM "Szczęście w wielkim mieście" 
Katarzyny Olubińskiej

 

Ta niewielka książka jest zbiorem wywiadów z siedmioma wspaniałymi kobietami, które straciły radość życia,  ale odnalazły ją  w modlitwie i  dzięki modlitwie. Rozmowy przeplatane osobistą historią autorki oraz opisem jej bardzo znamiennej i głębokiej wyprawy do Medziugorie.  

Każda z tych kobiet ma zupełnie inną historię.  Łączą je jednak dwa aspekty: ogromny bagaż przeżyć oraz odnalezienie  sensu życia i szczęścia dzięki głębokiej wierze. To właśnie ona była ich podporą i siłą. Ważnym elementem w pozyskaniu i utrzymaniu  harmonii i stabilizacji życiowej drogi. Lektura ta jest niczym przewodnik po drodze do szczęścia. Prowadzi i podpowiada jak to zrobić. Czy podejmiemy ten prezent z zakurzonej i wyboistej drogi, którą podążamy, czy też nie, to zależy tylko od nas. To nasza decyzja. Bo tutaj na tej drodze, nikt nikogo do niczego nie zmusza i nie przekonuje. Tutaj mamy wolność wyboru, wolność oceny, a czy wybór był słuszny? To się okazuje z czasem. Czy warto podjąć ryzyko? Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Książka zdecydowanie warta przeczytania przez wszystkie kobiety (i nie tylko :)). Te które straciły nadzieję na lepsze jutro, te które poszukują sensu i tak bardzo pragną spełnienia życiowego.

Historia każdej z bohaterek jest  niezwykle inspirująca i każdy z nas może z niej wynieść naukę życiową. Udowadnia nam, że warto zawsze mieć nadzieję, a żadne wydarzenie w naszym życiu nie jest przypadkowe. Z każdej nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji można znaleźć wyjście. Nie możemy tylko stracić wiary w przyjście właśnie Boga, do nas z pomocą, z rozwiązaniem. To On jest właśnie naszym towarzyszem w podróży zwanej życiem.

„Szczęście  w wielkim mieście” , oprócz cudownej oprawy graficznej, opowiada autentyczne historie, stając się tym samym wyjątkową pozycją na rynku. Zdarzenia w nich opisane, choć brzmią nieprawdopodobnie, to wydarzyły się naprawdę, co daje do myślenia.  Uważam, że każdy znajdzie w nich choć fragment, który może wykorzystać w swoim życiu, jeśli czuje, że chce zmienić na lepsze własną rzeczywistość i pragnie zbliżyć się do Boga.

Polecam tę lekturę każdemu, kto czuje się przytłoczony codziennością, kto odczuwa lęk, komu brakuje wiary w siebie. Jeśli macie na siebie pomysł, lecz boicie się go zrealizować i przez to utknęliście w miejscu, to ta książka z pewnością doda Wam wiary. Pokazuje bowiem, że najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok do zmiany.  Jeśli już odważymy się go zrobić i z całego serca uwierzymy, że wszystko będzie dobrze, to prawdziwe szczęście szybko nadejdzie. Musimy tylko zaufać. 

 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Tatra Premium Magazine - wywiad

Artykuł: "Pasja czytania (i pisania)" (wywiad udzielony przez Mariolę Sternahl dla Tatra Premium Magazine) Publikacja: Tatra Premium Magazine, numer 01/2019, str.96-97

"Sonderfuehrer w Warszawie" autor Dietmar Martin Apel, przekład Mariola Sternahl, Wydawnictwo BELLONA

"Sonderfuehrer w Warszawie" Autor: Dietmar Martin Apel Wydawnictwo: BELLONA Data premiery: 2018-05-17 Przekład:  Mariola Sternahl  Wielowątkowa powieść historyczna o niemieckich naukowcach zmobilizowanych do Wehrmachtu i wysłanych do okupowanej Warszawy. "Warszawa, noc niemieckiej okupacji. Żydów spędzają do getta, na ulicach nazistowski terror i wszechobecny strach. Strach, który jednych paraliżuje i skłonni są do każdej podłości, ale innych pobudza do czynu, do sprzeciwu, do w alki. W takiej scenerii do Warszawy przybywa z Rzeszy trzech naukowców; entomologów, zmobilizowanych do Wehrmachtu. Nikt im nie wyjaśnił, w jakim celu jadą do okupowanej Polski. Na czym tak naprawdę polega ich zadanie? Nad czym mają pracować w tajnym laboratorium? Wstrząsający obraz polskich realiów wojennych oczami niemieckiego autora. W tle polskie Podziemie, zagłada ludności żydowskiej - i jako punkt kulminacyjny - Powstanie 1944 roku."    Fragmenty: "Panów

Recenzja dla Wydawnictwa SZELEST "Za zielonymi drzwiami" Kamili Majewskiej

"Za zielonymi drzwiami"  Autorka: Kamila Majewska  Wydawnictwo SZELEST  Data premiery:  2022-01-26 Recenzuje CLAUDIA  Recenzja dla Wydawnictwa SZELEST "Za zielonymi drzwiami" Kamili Majewskiej  Debiutancka powieść ,,Za zielonymi drzwiami ‘’ Kamili Majewskiej to lekka, ale bardzo wciągająca i dająca do myślenia   lektura. Książka ta porusza bardzo ważne aspekty życiowe takie, jak miłość, przyjaźń oraz wpływ wychowania rodziców na dorosłe życie dzieci.   Od głównej bohaterki Anny możemy się wiele nauczyć w kwestii przewartościowania swojego życia. Anna jest bardzo mądrą, pracowitą oraz ambitną kobietą sukcesu. Dzięki tym cechom udało jej się wspiąć wysoko po szczeblach kariery i stać się prawą ręką swojego szefa Kazimierza. Ich relacja oprócz kwestii zawodowych opiera się także na szczerej przyjaźni , przypomina nawet   nieco więzi ojca z córką. Anna żyła w   świecie, w którym najważniejsza była kariera, ale lubiła swoje życie w wielkomiejskim pędzie. Jednak nag