Przejdź do głównej zawartości

Recenzja dla Wydawnictwa WAM "Szczęście w wielkim mieście" Katarzyny Olubińskiej


 

"Szczęście w wielkim mieście" 

Autorka: Katarzyna Olubińska

Wydawnictwo WAM 

Data premiery:  2022-03-09


Recenzja dla Wydawnictwa WAM "Szczęście w wielkim mieście" 
Katarzyny Olubińskiej

 

Ta niewielka książka jest zbiorem wywiadów z siedmioma wspaniałymi kobietami, które straciły radość życia,  ale odnalazły ją  w modlitwie i  dzięki modlitwie. Rozmowy przeplatane osobistą historią autorki oraz opisem jej bardzo znamiennej i głębokiej wyprawy do Medziugorie.  

Każda z tych kobiet ma zupełnie inną historię.  Łączą je jednak dwa aspekty: ogromny bagaż przeżyć oraz odnalezienie  sensu życia i szczęścia dzięki głębokiej wierze. To właśnie ona była ich podporą i siłą. Ważnym elementem w pozyskaniu i utrzymaniu  harmonii i stabilizacji życiowej drogi. Lektura ta jest niczym przewodnik po drodze do szczęścia. Prowadzi i podpowiada jak to zrobić. Czy podejmiemy ten prezent z zakurzonej i wyboistej drogi, którą podążamy, czy też nie, to zależy tylko od nas. To nasza decyzja. Bo tutaj na tej drodze, nikt nikogo do niczego nie zmusza i nie przekonuje. Tutaj mamy wolność wyboru, wolność oceny, a czy wybór był słuszny? To się okazuje z czasem. Czy warto podjąć ryzyko? Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Książka zdecydowanie warta przeczytania przez wszystkie kobiety (i nie tylko :)). Te które straciły nadzieję na lepsze jutro, te które poszukują sensu i tak bardzo pragną spełnienia życiowego.

Historia każdej z bohaterek jest  niezwykle inspirująca i każdy z nas może z niej wynieść naukę życiową. Udowadnia nam, że warto zawsze mieć nadzieję, a żadne wydarzenie w naszym życiu nie jest przypadkowe. Z każdej nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji można znaleźć wyjście. Nie możemy tylko stracić wiary w przyjście właśnie Boga, do nas z pomocą, z rozwiązaniem. To On jest właśnie naszym towarzyszem w podróży zwanej życiem.

„Szczęście  w wielkim mieście” , oprócz cudownej oprawy graficznej, opowiada autentyczne historie, stając się tym samym wyjątkową pozycją na rynku. Zdarzenia w nich opisane, choć brzmią nieprawdopodobnie, to wydarzyły się naprawdę, co daje do myślenia.  Uważam, że każdy znajdzie w nich choć fragment, który może wykorzystać w swoim życiu, jeśli czuje, że chce zmienić na lepsze własną rzeczywistość i pragnie zbliżyć się do Boga.

Polecam tę lekturę każdemu, kto czuje się przytłoczony codziennością, kto odczuwa lęk, komu brakuje wiary w siebie. Jeśli macie na siebie pomysł, lecz boicie się go zrealizować i przez to utknęliście w miejscu, to ta książka z pewnością doda Wam wiary. Pokazuje bowiem, że najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok do zmiany.  Jeśli już odważymy się go zrobić i z całego serca uwierzymy, że wszystko będzie dobrze, to prawdziwe szczęście szybko nadejdzie. Musimy tylko zaufać. 

 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Tatra Premium Magazine - wywiad

Artykuł: "Pasja czytania (i pisania)" (wywiad udzielony przez Mariolę Sternahl dla Tatra Premium Magazine) Publikacja: Tatra Premium Magazine, numer 01/2019, str.96-97

"Sonderfuehrer w Warszawie" autor Dietmar Martin Apel, przekład Mariola Sternahl, Wydawnictwo BELLONA

"Sonderfuehrer w Warszawie" Autor: Dietmar Martin Apel Wydawnictwo: BELLONA Data premiery: 2018-05-17 Przekład:  Mariola Sternahl  Wielowątkowa powieść historyczna o niemieckich naukowcach zmobilizowanych do Wehrmachtu i wysłanych do okupowanej Warszawy. "Warszawa, noc niemieckiej okupacji. Żydów spędzają do getta, na ulicach nazistowski terror i wszechobecny strach. Strach, który jednych paraliżuje i skłonni są do każdej podłości, ale innych pobudza do czynu, do sprzeciwu, do w alki. W takiej scenerii do Warszawy przybywa z Rzeszy trzech naukowców; entomologów, zmobilizowanych do Wehrmachtu. Nikt im nie wyjaśnił, w jakim celu jadą do okupowanej Polski. Na czym tak naprawdę polega ich zadanie? Nad czym mają pracować w tajnym laboratorium? Wstrząsający obraz polskich realiów wojennych oczami niemieckiego autora. W tle polskie Podziemie, zagłada ludności żydowskiej - i jako punkt kulminacyjny - Powstanie 1944 roku."    Fragmenty: "Panów

Recenzja powieści "Kiedy miłość była zbrodnią" Joanny Krupińskiej-Trzebiatowskiej

 "Kiedy miłość była zbrodnią" Autorka: Joanna Krupińska - Trzebiatowska  Wydawnictwo:  Premiera: 2023-06-23    Recenzja powieści "Kiedy miłość była zbrodnią"  Joanny Krupińskiej-Trzebiatowskiej  Najnowsza powieść Joanny Krupińskiej - Trzebiatowskiej, to kolejna książka, w bogatym dorobku literackim tej autorki,   a natrafimy   w nim nie tylko na ciekawe powieści, ale również na   ambitne   tomiki   wierszy. Jest to powieść historyczna, która idealnie wkomponowała się w   kanon jakże dzisiaj popularnej literatury   obozowej i wojennej.   Proza poruszająca nie   tylko tematykę II Wojny Światowej, ale również   czasu   „po” tym traumatycznym okresie.   Czasu rozliczeń , w który zaangażowane były jednostki wojskowe i wywiadowcze z wielu krajów. Okres w historii   trwający wiele lat, a   pozostawiający za sobą dramaty wielu rozbitych rodzin, osamotnionych dzieci, rodziców oraz tragedii rodzinnych   rozgrywających   się w wielu przyszłych pokoleniach, po akty najw