Przejdź do głównej zawartości

Recenzja dla Wydawnictwa Biały wiatr "Nareszcie żyję" autor Paul David


 "Nareszcie żyję" 

Autor: Paul David 

Wydawnictwo: Biały wiatr 

Data Premiery: 2022-08-01 

Przekład: Aleksandra Kotlęga

                       

        Recenzja dla Wydawnictwa Biały wiatr "Nareszcie żyję" 

autor Paul David

 

Jeśli towarzyszy Ci lęk i cierpienie, jeśli ciągle się czymś zamartwiasz, a twoim życiem kieruje strach, to koniecznie przeczytaj tę książkę. To wyjątkowa lektura o tematyce psychologicznej; nie znajdziesz w niej naukowych wyjaśnień i skomplikowanych tez dotyczących funkcjonowania naszego umysłu. Poznasz w niej za to prawdziwą historię człowieka, który zmagał się z zaburzeniami lękowymi i próbował wielu sposobów aby się ich pozbyć. Odwiedził wielu psychologów, uczęszczał na wiele rodzajów terapii, próbował różnych leków, jednak im bardziej walczył z lękiem, tym bardziej jego problem się pogłębiał. Zamartwianie się swoim stanem psychicznym stało się w końcu jego obsesją.

 

Paul David na własnym przykładzie pokazuje nam, w jaki sposób uwolnić się od ciągłego uczucia strachu. Dokładnie opisuje jak czuł się w swoim najcięższym okresie, kiedy lęk był tak silny, że przestał wychodzić z domu a codzienne obowiązki wydawały się ogromnym wyzwaniem.

Paul David pomaga nam zrozumieć, że "nie tylko ja tak mam", że jest wielu ludzi, którzy zmagają się z podobnymi problemami i można z tego wyjść. Uświadomienie sobie tego daje nam poczucie, że nie jesteśmy sami i że jest jednak światełko w tunelu strachu. Tym światełkiem są rady od człowieka, który przeżył to samo, co my przezywamy a co więcej: udało mu się wyjść z tego. Więc dlaczego nam miałoby sie nie udać? :)

 

Paul każdy z rodzialow poświęcił na osobne omówienie wyczerpania

 

psychicznego, stanów lękowych, ataków paniki czy lęku społecznego. Jednak nie w sposób naukowy,  lecz poprzez podzielenie się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

 

Rady Paula oraz fragmenty listów od osób, którym pomógł, dodają siły i odwagi. Jego słowa wprost zmotywowały mnie do działania i mam nadzieję, że każdy, kto przeczyta tę książkę, odnajdzie w niej odpowiedzi na pytania, które pomogą mu zrozumieć siebie.

 

Książkę tę przeczytałam akurat podczas trwania terapii poznawczo-behawioralnej i muszę przyznać, że bardzo pomogła mi zrozumieć wiele kwestii, spojrzeć na moje problemy z innej perspektywy, spróbować myśleć inaczej. Zmiany nie przyjdą z dnia na dzień, jednak warto każdego dnia robić

 

małe kroczki i pokonywać swoje lęki, a jeśli zdarzy się gorszy dzień i zrobimy krok w tył to nic - w kolejnym dniu możemy przecież zrobić dwa kroki w przód. :)

 

Cieszę się z tego, że trafiłam na tę wartościową książkę, dziękuję wydawnictwu Biały Wiatr za przesłanie egzemplarza do recenzji.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Tatra Premium Magazine - wywiad

Artykuł: "Pasja czytania (i pisania)" (wywiad udzielony przez Mariolę Sternahl dla Tatra Premium Magazine) Publikacja: Tatra Premium Magazine, numer 01/2019, str.96-97

"Sonderfuehrer w Warszawie" autor Dietmar Martin Apel, przekład Mariola Sternahl, Wydawnictwo BELLONA

"Sonderfuehrer w Warszawie" Autor: Dietmar Martin Apel Wydawnictwo: BELLONA Data premiery: 2018-05-17 Przekład:  Mariola Sternahl  Wielowątkowa powieść historyczna o niemieckich naukowcach zmobilizowanych do Wehrmachtu i wysłanych do okupowanej Warszawy. "Warszawa, noc niemieckiej okupacji. Żydów spędzają do getta, na ulicach nazistowski terror i wszechobecny strach. Strach, który jednych paraliżuje i skłonni są do każdej podłości, ale innych pobudza do czynu, do sprzeciwu, do w alki. W takiej scenerii do Warszawy przybywa z Rzeszy trzech naukowców; entomologów, zmobilizowanych do Wehrmachtu. Nikt im nie wyjaśnił, w jakim celu jadą do okupowanej Polski. Na czym tak naprawdę polega ich zadanie? Nad czym mają pracować w tajnym laboratorium? Wstrząsający obraz polskich realiów wojennych oczami niemieckiego autora. W tle polskie Podziemie, zagłada ludności żydowskiej - i jako punkt kulminacyjny - Powstanie 1944 roku."    Fragmenty: "Panów

Recenzja dla Wydawnictwa SZELEST "Za zielonymi drzwiami" Kamili Majewskiej

"Za zielonymi drzwiami"  Autorka: Kamila Majewska  Wydawnictwo SZELEST  Data premiery:  2022-01-26 Recenzuje CLAUDIA  Recenzja dla Wydawnictwa SZELEST "Za zielonymi drzwiami" Kamili Majewskiej  Debiutancka powieść ,,Za zielonymi drzwiami ‘’ Kamili Majewskiej to lekka, ale bardzo wciągająca i dająca do myślenia   lektura. Książka ta porusza bardzo ważne aspekty życiowe takie, jak miłość, przyjaźń oraz wpływ wychowania rodziców na dorosłe życie dzieci.   Od głównej bohaterki Anny możemy się wiele nauczyć w kwestii przewartościowania swojego życia. Anna jest bardzo mądrą, pracowitą oraz ambitną kobietą sukcesu. Dzięki tym cechom udało jej się wspiąć wysoko po szczeblach kariery i stać się prawą ręką swojego szefa Kazimierza. Ich relacja oprócz kwestii zawodowych opiera się także na szczerej przyjaźni , przypomina nawet   nieco więzi ojca z córką. Anna żyła w   świecie, w którym najważniejsza była kariera, ale lubiła swoje życie w wielkomiejskim pędzie. Jednak nag