Przejdź do głównej zawartości

Recenzja dla Wydawnictwa Biały wiatr "Nareszcie żyję" autor Paul David


 "Nareszcie żyję" 

Autor: Paul David 

Wydawnictwo: Biały wiatr 

Data Premiery: 2022-08-01 

Przekład: Aleksandra Kotlęga

                       

        Recenzja dla Wydawnictwa Biały wiatr "Nareszcie żyję" 

autor Paul David

 

Jeśli towarzyszy Ci lęk i cierpienie, jeśli ciągle się czymś zamartwiasz, a twoim życiem kieruje strach, to koniecznie przeczytaj tę książkę. To wyjątkowa lektura o tematyce psychologicznej; nie znajdziesz w niej naukowych wyjaśnień i skomplikowanych tez dotyczących funkcjonowania naszego umysłu. Poznasz w niej za to prawdziwą historię człowieka, który zmagał się z zaburzeniami lękowymi i próbował wielu sposobów aby się ich pozbyć. Odwiedził wielu psychologów, uczęszczał na wiele rodzajów terapii, próbował różnych leków, jednak im bardziej walczył z lękiem, tym bardziej jego problem się pogłębiał. Zamartwianie się swoim stanem psychicznym stało się w końcu jego obsesją.

 

Paul David na własnym przykładzie pokazuje nam, w jaki sposób uwolnić się od ciągłego uczucia strachu. Dokładnie opisuje jak czuł się w swoim najcięższym okresie, kiedy lęk był tak silny, że przestał wychodzić z domu a codzienne obowiązki wydawały się ogromnym wyzwaniem.

Paul David pomaga nam zrozumieć, że "nie tylko ja tak mam", że jest wielu ludzi, którzy zmagają się z podobnymi problemami i można z tego wyjść. Uświadomienie sobie tego daje nam poczucie, że nie jesteśmy sami i że jest jednak światełko w tunelu strachu. Tym światełkiem są rady od człowieka, który przeżył to samo, co my przezywamy a co więcej: udało mu się wyjść z tego. Więc dlaczego nam miałoby sie nie udać? :)

 

Paul każdy z rodzialow poświęcił na osobne omówienie wyczerpania

 

psychicznego, stanów lękowych, ataków paniki czy lęku społecznego. Jednak nie w sposób naukowy,  lecz poprzez podzielenie się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

 

Rady Paula oraz fragmenty listów od osób, którym pomógł, dodają siły i odwagi. Jego słowa wprost zmotywowały mnie do działania i mam nadzieję, że każdy, kto przeczyta tę książkę, odnajdzie w niej odpowiedzi na pytania, które pomogą mu zrozumieć siebie.

 

Książkę tę przeczytałam akurat podczas trwania terapii poznawczo-behawioralnej i muszę przyznać, że bardzo pomogła mi zrozumieć wiele kwestii, spojrzeć na moje problemy z innej perspektywy, spróbować myśleć inaczej. Zmiany nie przyjdą z dnia na dzień, jednak warto każdego dnia robić

 

małe kroczki i pokonywać swoje lęki, a jeśli zdarzy się gorszy dzień i zrobimy krok w tył to nic - w kolejnym dniu możemy przecież zrobić dwa kroki w przód. :)

 

Cieszę się z tego, że trafiłam na tę wartościową książkę, dziękuję wydawnictwu Biały Wiatr za przesłanie egzemplarza do recenzji.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Tatra Premium Magazine - wywiad

Artykuł: "Pasja czytania (i pisania)" (wywiad udzielony przez Mariolę Sternahl dla Tatra Premium Magazine) Publikacja: Tatra Premium Magazine, numer 01/2019, str.96-97

"Sonderfuehrer w Warszawie" autor Dietmar Martin Apel, przekład Mariola Sternahl, Wydawnictwo BELLONA

"Sonderfuehrer w Warszawie" Autor: Dietmar Martin Apel Wydawnictwo: BELLONA Data premiery: 2018-05-17 Przekład:  Mariola Sternahl  Wielowątkowa powieść historyczna o niemieckich naukowcach zmobilizowanych do Wehrmachtu i wysłanych do okupowanej Warszawy. "Warszawa, noc niemieckiej okupacji. Żydów spędzają do getta, na ulicach nazistowski terror i wszechobecny strach. Strach, który jednych paraliżuje i skłonni są do każdej podłości, ale innych pobudza do czynu, do sprzeciwu, do w alki. W takiej scenerii do Warszawy przybywa z Rzeszy trzech naukowców; entomologów, zmobilizowanych do Wehrmachtu. Nikt im nie wyjaśnił, w jakim celu jadą do okupowanej Polski. Na czym tak naprawdę polega ich zadanie? Nad czym mają pracować w tajnym laboratorium? Wstrząsający obraz polskich realiów wojennych oczami niemieckiego autora. W tle polskie Podziemie, zagłada ludności żydowskiej - i jako punkt kulminacyjny - Powstanie 1944 roku."    Fragmenty: "Panów

Recenzja powieści "Kiedy miłość była zbrodnią" Joanny Krupińskiej-Trzebiatowskiej

 "Kiedy miłość była zbrodnią" Autorka: Joanna Krupińska - Trzebiatowska  Wydawnictwo:  Premiera: 2023-06-23    Recenzja powieści "Kiedy miłość była zbrodnią"  Joanny Krupińskiej-Trzebiatowskiej  Najnowsza powieść Joanny Krupińskiej - Trzebiatowskiej, to kolejna książka, w bogatym dorobku literackim tej autorki,   a natrafimy   w nim nie tylko na ciekawe powieści, ale również na   ambitne   tomiki   wierszy. Jest to powieść historyczna, która idealnie wkomponowała się w   kanon jakże dzisiaj popularnej literatury   obozowej i wojennej.   Proza poruszająca nie   tylko tematykę II Wojny Światowej, ale również   czasu   „po” tym traumatycznym okresie.   Czasu rozliczeń , w który zaangażowane były jednostki wojskowe i wywiadowcze z wielu krajów. Okres w historii   trwający wiele lat, a   pozostawiający za sobą dramaty wielu rozbitych rodzin, osamotnionych dzieci, rodziców oraz tragedii rodzinnych   rozgrywających   się w wielu przyszłych pokoleniach, po akty najw