Przejdź do głównej zawartości

Recenzja dla Wydawnictwa LUNA „Słowa wdzięczności. Z zachwytu nad życiem” Anny H. Niemczynow


 "Słowa wdzięczności. Z zachwytu nad życiem." 

Autorka: Anna H. Niemczynow 

Wydawnictwo: LUNA 

Data premiery: 2024-01-24


Recenzja dla Wydawnictwa LUNA „Słowa wdzięczności” 

Anny H. Niemczynow

 

Miałam co do tej książki takie mieszane uczucia. A wiecie dlaczego? Sama kiedyś byłam wierzącym i praktykującym człowiekiem. Nadal jestem osobą wierzącą, ale z tych poszukujących. Czego, lub kogo szukam? W co lub w kogo wierzę? NIE WIEM. SZUKAM.

Szukam prawdy. Tak, prawdy o sobie i o świecie mnie otaczającym. A tu takie CUDA, o których pisze nam autorka.

Wiele w tej książce mądrości życiowych i takich pięknych, dających nam nadzieję słów, a przecież  w dzisiejszych, niełatwych czasach, jakże każdemu z nas potrzebna jest nadzieja. W każdym rozdziale znajdziemy przykłady z życia autorki, która udowadnia  jak taka mała, a jakże niedoceniana w życiu każdego człowieka rzecz, jaką jest wdzięczność, dużo w tym naszym codziennym życiu zmienić potrafi.

Przyznam szczerze, że chcąc napisać tę recenzję pracowałam z „Koszykami” autorki aż do numeru 67. I dobrze mi z nimi było i zapanował na chwilę błogostan, który już po chwili zastępowała życiowa rutyna, samo życie i wszelkie z nim związane kolory tęczy od szarości aż po biel, jak to w życiu bywa.

To również chce nam uświadomić autorka tego poradnika, używając w tym celu, wielu cytatów różnych pisarzy, teologów, filozofów, kaznodziei  oraz świętych, nawet pojawia się Kubuś Puchatek.

Odebrałam tę książkę jako pochwałę życia autorki, ale nie tylko. To zbiór  prywatnych zwierzeń o momentach dobrych i złych, a wszystko przeplatane taką dozą miłości i wdzięczności, która naprawdę zasługuje na tytuł „SŁOWA WDZIĘCZNOŚCI. Z ZACHWYTU NAD ŻYCIEM”.  

Dużo, bardzo tu dużo słowa DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ.  Tak i to właśnie użytego po trzykroć. Wdzięczność wychwalana na każdej stronie, jest czymś pięknym i u wielu osób spowoduje poruszenie serca, chwilę zadumy nad własnym życiem, a u innych wręcz przeciwnie: zburzy ich zwyczajny sposób postrzegania świata z ich własnej perspektywy.

Ale o to tu przecież chodzi, aby spojrzeć z troszkę innej perspektywy. Zobaczyć co już nam się udało osiągnąć i jakim wspaniałym człowiekiem MY sami jesteśmy. W końcu dostrzec i zrozumieć co tak naprawdę w naszym życiu jest ważne i co w naszym życiu powoduje tak bardzo upragnioną przez każdego z nas: harmonię, szczęście i spokój ducha.

Jeżeli ktoś lubi poradniki oraz codzienną pracę z książką, do czego namawia autorka, jeżeli chcecie rozbudzić nowe obszary własnej świadomości, poznać co tak naprawdę jest potrzebne człowiekowi do szczęścia to polecam Wam tę książkę.

Dziękuję Wydawcy za egzemplarz recenzencki.

 

 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Tatra Premium Magazine - wywiad

Artykuł: "Pasja czytania (i pisania)" (wywiad udzielony przez Mariolę Sternahl dla Tatra Premium Magazine) Publikacja: Tatra Premium Magazine, numer 01/2019, str.96-97

"Sonderfuehrer w Warszawie" autor Dietmar Martin Apel, przekład Mariola Sternahl, Wydawnictwo BELLONA

"Sonderfuehrer w Warszawie" Autor: Dietmar Martin Apel Wydawnictwo: BELLONA Data premiery: 2018-05-17 Przekład:  Mariola Sternahl  Wielowątkowa powieść historyczna o niemieckich naukowcach zmobilizowanych do Wehrmachtu i wysłanych do okupowanej Warszawy. "Warszawa, noc niemieckiej okupacji. Żydów spędzają do getta, na ulicach nazistowski terror i wszechobecny strach. Strach, który jednych paraliżuje i skłonni są do każdej podłości, ale innych pobudza do czynu, do sprzeciwu, do w alki. W takiej scenerii do Warszawy przybywa z Rzeszy trzech naukowców; entomologów, zmobilizowanych do Wehrmachtu. Nikt im nie wyjaśnił, w jakim celu jadą do okupowanej Polski. Na czym tak naprawdę polega ich zadanie? Nad czym mają pracować w tajnym laboratorium? Wstrząsający obraz polskich realiów wojennych oczami niemieckiego autora. W tle polskie Podziemie, zagłada ludności żydowskiej - i jako punkt kulminacyjny - Powstanie 1944 roku."    Fragmenty: "Panów

Recenzja powieści "Kiedy miłość była zbrodnią" Joanny Krupińskiej-Trzebiatowskiej

 "Kiedy miłość była zbrodnią" Autorka: Joanna Krupińska - Trzebiatowska  Wydawnictwo:  Premiera: 2023-06-23    Recenzja powieści "Kiedy miłość była zbrodnią"  Joanny Krupińskiej-Trzebiatowskiej  Najnowsza powieść Joanny Krupińskiej - Trzebiatowskiej, to kolejna książka, w bogatym dorobku literackim tej autorki,   a natrafimy   w nim nie tylko na ciekawe powieści, ale również na   ambitne   tomiki   wierszy. Jest to powieść historyczna, która idealnie wkomponowała się w   kanon jakże dzisiaj popularnej literatury   obozowej i wojennej.   Proza poruszająca nie   tylko tematykę II Wojny Światowej, ale również   czasu   „po” tym traumatycznym okresie.   Czasu rozliczeń , w który zaangażowane były jednostki wojskowe i wywiadowcze z wielu krajów. Okres w historii   trwający wiele lat, a   pozostawiający za sobą dramaty wielu rozbitych rodzin, osamotnionych dzieci, rodziców oraz tragedii rodzinnych   rozgrywających   się w wielu przyszłych pokoleniach, po akty najw